lode (@) hrab.cz |
+420 606 442 734

Vodotěsný program

Vodácké vaky a pracovní pytle

Každý vodák, ať už turista či kajakář, potřebuje mít svou vodáckou výbavu pod kontrolou. Je stejně důležité chránit suché věci před mokrým prostředím, jakož i suché auto před mokrými věcmi. V základním portfoliu nabízíme pro tyto účely vodácké vaky a pracovní pytle různých tvarů a velikostí, jiné rozměry pak na zakázku.

Vodácké vaky vyrábíme válcové nebo oválné,rolovacím uzavíráním a jedním či dvěma zádovými popruhy. Vaky se stahovacím uzavřením mohou být použity jako pracovní, jeskyňářské nebo čistě transportní. Nabízíme také odolné vodácké tašky.  Rozměry jsou udávány v nezarolovaném, nestaženém tvaru.

Použitými materiály jsou  Plastel  760 g/m2Valmex 1000 g/m2, tedy velmi odolné polyesterové tkaniny s oboustranným nánosem vinylu (PVC). Z těchto materiálů se také vyrábí samotné lodě. Spoje lepíme dvousložkovým lepidlem, vše ručně, pečlivě a s důrazem na kvalitu. Popruhy jsou šité z nenasákavého polypropylenu a aretovány pevnými plastovými sponami. 

Aby rolovací vaky plnily svou funkci, je třeba věnovat pozornost správnému uzavírání. Po naplnění vaku (vždy maximálně do dvou třetin), pečlivě srovnáme zpevněné okraje, vytlačíme přebytečný vzduch a pevně rolujeme, nejméně na třikrát. Zapneme přezkou a zajistíme karabinou.

» Označení vaků
V = vodácký vak -> rolovací uzavření
P = pracovní vak -> stahovací uzavření
TT = taška 35x35x80 cm
1 = jeden popruh
2 = dva popruhy